niedziela, 31 grudnia 2017

10 Najlepszych Postanowień Noworocznych

10 Najlepszych Postanowień Noworocznych

Nowy rok to zawsze okres podsumowań i planów. Poniżej 10 najlepszych uniwersalnych postanowień noworocznych.


1.       Rzucenie palenia
Sto lat, sto lat! Śpiewamy to na weselach, śpiewamy to na każdych urodzinach. Palenie dziś nie jest modne. Papierosy śmierdzą, niszczą organizm i skracają życie. Jednocześnie bardzo silnie uzależniają. Kto nie palił nałogowo, ten nie zrozumie, jak wielkim wyzwaniem jest skuteczne rzucenie palenia. Sam próbowałem kilka razy „spontanicznie”, aż wreszcie się do tego porządnie przygotowałem. Więcej szczegółów tu:
http://www.sprzedajebolubie.pl/2016/12/dzis-mija-rok-odkad-rzuciem-palenie.htmlhttp://www.sprzedajebolubie.pl/2016/12/dzis-mija-rok-odkad-rzuciem-palenie.html

2.       Zapanowanie nad budżetem domowym
Większość z nas podczas rozliczenia PITa żartobliwie pyta samych siebie „gdzie są te pieniądze?”, ponieważ nie udało się nic zaoszczędzić. Taka jest prawda, im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy. Media z każdej strony atakują nas rzeczami „bez których nie możemy żyć”. Świetną robotę w zmianie tego sposobu myślenia robi Michał Szafrański, twórca bloga „Jak Oszczędzać Pieniądze”, pod adresem http://jakoszczedzacpieniadze.pl/budzet-domowy-2018-szablon-wzor możecie znaleźć gotowy szablon budżetu domowego na 2018 rok. Korzystając z niego możecie w przystępny sposób zaplanować wydatki, koszty i oszczędności.

3.       Zadbanie o swoje zdrowie
Sport to zdrowie, jednak to z niego rezygnuje wiele osób chcąc…. Zaoszczędzić trochę czasu. Jest to o tyle błędne myślenie, że regularne uprawianie sportu przedłuża życie. Oprócz sportu warto też regularnie się badać. Szybkie tempo życie, smog, stres i jedzenie, w którym pełno chemii powoduje, że dziś o swoje zdrowie należy dbać już w wieku 20 lat, a nie 50 jak kiedyś.  Najprostszą formą aktywności jest bieganie, a nawet spacerowanie. Portal bieganie.pl ma w swojej ofercie wiele programów treningowych, najbardziej popularnym dla początkujących jest https://bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1 który pozwala zacząć od marszobiegów i szybko wrócić do formy.

4.       Nauka tańca
Nauka tańca ma genialny wpływ na nasze zdrowie. Po pierwsze dlatego, że taniec sam w sobie jest zdrowy, a po drugie wiele osób tłumaczy nadmiar alkoholu na imprezach potrzebą rozluźnienia się w tańcu. Umiejętność tańca podnosi naszą pewność siebie i samoocenę. Tańczmy!

5.       Planowanie – dnia, tygodnia, roku, życia
Planujemy drogę, planujemy wakacje, planujemy prezenty na święta, a nie planujemy życia, najbliższego roku, miesiąca, a nawet dzisiejszego dnia. Przez to czas przecieka nam przez palce. Zastanów się do czego w życiu dążysz, jakie są Twoje marzenia i zrób cokolwiek, co przybliży Cię do ich realizacji.


--------------ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA--------------

Email
Imię
Nazwisko
Zgadzam się z polityką prywatności--------------ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA--------------6.       Zmiana pracy
Czy Twoja praca sprawia Ci satysfakcję?  Jeśli nie to zmień ją. Możesz zmienić stanowisko, firmę, ale możesz zmienić relacje, jakie masz ze współpracownikami. Lepsze relacje ze współpracownikami przełożą się na lepszą atmosferę w pracy. Czasem  jedynym wyjście jest zmiana firmy, bo w obecnej nic dobrego Cię już nie spotka. Podczas rozmowy o pracę przydadzą Ci się umiejętności sprzedażowe, żeby przekonać rekrut era, że to właśnie Ciebie powinien zatrudnić. Umiejętności te nabędziesz czytając regularnie blog www.SprzedajeBoLubie.pl

7.       Nauka języka obcego
Język polski to jeden z najpiękniejszych języków na świecie. Mimo to dziś znajomość jednego języka to zbyt mało. Nauka języka obcego, a nawet dwóch pozwala na szybszy rozwój zawodowy, a także daje dostęp do nowych form rozrywki, takich jak oglądanie filmów bez napisów, czy łatwiejsze podróżowanie bez udziału biura podróży. Nauka języka genialnie wpływa na nasz mózg – zwalcza demencję, poprawia pamięć i ułatwia podejmowanie decyzji. Same korzyści!

8.       Pogodzenie się z wrogiem
Kojarzycie Dr Housa? Doktor ten cierpiał na ból chroniczny, którego nie dało się w żaden sposób wyleczyć. Według NLP ból chroniczny bierze się ze złych emocji, które trzymamy w sobie. Zatruwają one nasze ciało i dopóki nie wyrzucimy tych złych emocji z siebie, będę powodowały szkody na zdrowiu. Złe emocje nas wyniszczają, dlatego warto pozbyć się ich.

9.       Zrobienie porządku w domu, pozbycie się zbędnych gazet i ubrań
Porządek w domu, porządek w życiu. Często trzymamy w domu wiele rzeczy, które „mogą nam się kiedyś przydać”.  Ze zdecydowanej większości nigdy w życiu nie skorzystamy, a zajmuję one miejsce na półkach, zbierają kurz. Po kilku latach takiego „zbieractwa” nasz dom wygląda jak jakiś magazyn rupieci.

10.   Ustatkowanie się, zrobienie czegoś dobrego dla związku

„Turnus mija a ja niczyja” mawia powiedzenie znane w sanatoriach. W życiu jest tak samo, szybkie tempo, sporo wymagania i mamy coraz więcej singli. Warto zrobić sobie rachunek sumienia, zdać sprawę z tego, że sami nie jesteśmy idealni, więc nie szukajmy kogoś idealnego, ale kogoś, przy kim będziemy szczęśliwi i kogo uszczęśliwić będziemy chcieli.  A może jesteś już w związku, który wpadł w rutynę? Zrób coś, co rozpali Waszą miłość na nowo.


Więcej artykułów znajdziesz TUTAJ17 komentarzy:

 1. Niektóre z tych postanowień mogłabym realizować, jednak nigdy nie zakładam niczego z góry, a jeśli planuję z wyprzedzeniem maksymalnie miesięcznym. Ale sądzę, że niketórym osobom, którzy naprawdę chcą coś postanowić a nie wiedzą co, Twój post okaże się przydatny! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre postanowienia da się zrealizować i do nich dążyć , jednak nad niektórymi nie da się "zapanować" jak rzucenie palenia.
  Ważne aby starać się być lepszym dla siebie i dla innych :)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre postanowienia. Niektóre nawet z tej listy mam zamiar spełnić w 2018 roku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właściwie raz w życiu zaplanowałam postanowienia i nie wyszło to na dobre. Lepiej dzialam na bieżąco i podoba mi się to. Chociaz, te co napisałeś są całkiem niezłe; )
  Pozdrawiam!
  frydrychm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie mam postanowień co roku to samo. 52 książki :)
  pasjeweroniki.blogspot.com
  instagram

  OdpowiedzUsuń
 6. Punkty 3 i 7 to na pewno coś dla mnie, reszta albo mnie nie dotyczy albo mam już za sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. zdecydowanie muszę zapanować nad budżetem domowym... na razie idzie dobrze! :D

  dodaję do obserwowanych i zapraszam również do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie budżet domowy na pewno do poprawy ;) Nowa praca do utrzymania, a rzucenie palenia na szczęście mnie nie dotyczy :) No nic, oby te uniwersalne postanowienia się spełniły wszystkim bez wyjątku!
  Pozdrawiam,
  www.wydru.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Tez uważam, że pląsy na parkiecie to dobry sposób na początek roku.zgadzam się też z teorią , że im więcej pensji, tym mniej się wytraca. Super poradnik !

  OdpowiedzUsuń
 10. Hm chyba niektóre sam mam przypadłość i chyba sam też je zacznę zwalczać. Powodzenia w postanowieniach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mam postanowien noworocznych ja czekam co przyniesie rok

  OdpowiedzUsuń
 12. ja tam nie mam w ogóle postanowień na ten rok :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super postanowienia, niestety niektóre są ciężkie do zrealizowania, np punkt 8. Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja w tym roku postanowiłam się w końcu przemóc przez gramatykę w języku angielskim, dlatego uważam, że nauka języka, który sprawia nam przyjemność to świetna sprawa i wiele możliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Osobiście nigdy nie bawiłam się w takie "postanowienia noworoczne", aczkolwiek nadal myślę, że to dobry pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja zazwyczaj nie mam postanowień noworocznych. Zwykle, gdy mam jakiś plan, lub chęci zrealizowania czegoś poprostu to robię i nie czekam do "nowego roku". Gdy człowiekowi na czymś zależy np. Na rzuceniu palenia może to zrobić choćby w czerwcu. Według mnie ważna jest motywacja i myślę, że szczęście. Jak ma się radosne i w miare bez problemowe życie łatwiej jest się do czegoś zmobilizować��
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń