piątek, 28 lipca 2017

Jak być szczęśliwym
                Żyjemy we wspaniałych czasach. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takich możliwości, jakie mamy dzisiaj. Rozwój technologii pozwala tworzyć firmy, które zmieniają świat, a Internet sprawia, że mając dobry pomysł lub talent, jesteśmy w stanie zostać gwiazdą łatwiej niż kiedykolwiek. Dzięki komunikatorom mamy dostęp prawie do każdego człowieka na świecie w jednej chwili. Z każdej strony widujemy ludzi sukcesu – wspaniałych biznesmenów, sportowców, aktorów, piosenkarzy, czy coraz modniejszych blogerów i youtuberów. Zamiast korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, przeżywamy życie w zazdrości i poczuciu niedostatku.


                Sytuacja, która ma miejsce każdego dnia. Na skrzyżowaniu stoją 2 auta. Jedno, drogie, w środku zadbany mężczyzna – człowiek sukcesu – w eleganckim garniturze. W drugim, zdecydowanie gorszej klasy, 4 osobowa rodzina, chociaż mniej zamożna, szczęśliwie spędza czas. Od razu widzi to mężczyzna z lepszego samochodu i zazdrości im tego, że tworzą taką szczęśliwą rodzinę.  On, mimo, że zarabia świetnie, czuje się samotny. Nie ma czasu na założenie rodziny, większą część życia spędza w pracy i delegacjach. Mężczyzna z gorszego samochodu nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś może zazdrościć mu tego, co ma – jego rodziny. On sam natomiast zazdrości samochodu i statusu mężczyźnie, który stoi obok.

                Jak to jest, że w dzisiejszym świecie nie potrafimy docenić tego, co mamy, a wciąż skupiamy się tylko na tym, czego nam brak? Z każdej strony słyszymy hasła, że możemy osiągnąć wszystko, czego zapragniemy, jeśli będziemy o to walczyć. Całkowicie się z tym zgadzam. Uważam, że możemy mieć wszystko, ale… nie wszystko na raz. Zamiast skupiać się na wszystkim, zwolnijmy na chwilę i zastanówmy się, jaki mamy system wartości? Co tak naprawdę jest dla nas ważne i doceniajmy, jeśli to mamy, lub walczmy o to, jeśli jeszcze nam tego brakuje. Nigdy nie zdobędziemy wszystkiego, ale możemy zadbać o to, żeby mieć to, na czym naprawdę nam zależy.

                Bo prawdziwe szczęście to zdanie sobie sprawy z tego, co w życiu jest dla nas naprawdę ważne i dbanie o to. Żeby być naprawdę szczęśliwym w życiu nie trzeba być najlepszym sportowcem, sprzedawcą, czy aktorem. Czasem wystarczy bycie najlepszym ojcem, córką, bratem, czy przyjacielem. Bądźcie szczęśliwi J              Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj także:


                 

11 komentarzy:

 1. Szczęście pojawia się wtedy, kiedy zaczynamy doceniać rzeczy, które mamy, przestając myśleć o tym, czego nam brak.
  MÓJ BLOG (klik)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie wtedy, kiedy tych podstawowych rzeczy, takich jak zdrowie czy przyjaciele, nam brakuje, wtedy je doceniamy

   Usuń
 2. Trzeba dostrzegać w życiu te małe i duże rzeczy wtedy będziemy na prawdę szczęśliwi :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od kiedy urodziła się córka, cieszę się nawet z darmowego długopisu, tak po prostu. Cieszą mnie malutkie rzeczy, jak gratisy ze sklepu kosmetycznego po fakt, że mogę poczytać wieczorem na spokojnie kilka stron książki Trzeba cieszyć się życiem, mamy tylko jedno :) Pozdrawiam Aleksandra z bukku-recenzje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak cieszysz się z gratisów, obiecuję Ci gratis moją pierwszą książkę wraz z dedykacją :)

   Usuń
 4. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy z nas ma swój przepis na szczęście, albo go szuka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety jest to w naturze człowieka, chęć posiadania czegoś czego nie mamy. Na szczęście, coraz więcej ludzi to sobie uświadamia i jest w stanie skupić się na tym co mamy.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń