wtorek, 3 stycznia 2017

Czy Twoja motywacja pozwala Ci upolować mamuta?
                Ostatnio czytałem, że badania na myszach pokazały, że jeśli zapewni im się wszystkie niezbędne środki do życia, jedzenie, lokum, odpowiednią temperaturę, to kolonia myszy w niedługim czasie... wyginie.  W pierwszej chwili wydaje się to absurdalne, ale z drugiej strony, jakby się nad tym zastanowić, to jak się to ma do naszych postanowień? 


                Według portalu Pracuj.pl największy ruch związany z poszukiwaniem pracy notują w styczniu i lutym, co jest związane z postanowieniami noworocznymi. Wielu marzy o sukcesie w pracy w nowym roku. Na ulicach motywacja powinna aż wypływać z ludzi. Tymczasem drugi ranek z rzędu  mijam tłumy ludzi – niewyspanych, idących do pracy niemal za karę, wielu z widocznym kacem.
                Uwielbiam analogie, bo one pozwalają zrozumieć rzeczywistość z innej perspektywy. Kiedyś człowiek nie chodził do pracy, ale w zamian chodził polować. Wyobraźcie sobie człowieka pierwotnego, który idzie na polowanie na kacu, niemrawy, z myślą, że zacznie  polowanie od wypicia kawy, a potem może uda się przebimbać cały dzień. Dzisiejsze polowanie to trochę taka nasza praca lub prowadzenia własnego biznesu. Teraz spójrz obiektywnie, czy Ty dziś masz siłę, by „upolować swojego mamuta”? Jeśli nie, to w Twoim przypadku co najwyżej może to oznaczać, że marzenia o sukcesie w pracy trzeba przełożyć na kolejny rok. W przypadku naszych przodków znaczyłoby to dla niego śmierć, więc łatwo się domyśleć, że jego motywacja była na wysokim poziomie.


                Właśnie o tą motywację tu chodzi. Często słyszymy o gwiazdach, które teoretycznie mają wszystko, wspaniałe wille, najlepsze auta, miliony na koncie. Mimo tego wszystkiego giną, często w młodym wieku. Narkotyki, alkohol i nasze gwiazdy kończą jak wcześniej wspomniane myszy. Kiedy masz już wszystko, może zabraknąć motywacji. A kiedy braknie motywacji, kiedy w życiu nie ma celu – to tak, jakby się już nie żyło. Dlatego w nowym roku życzę Wam dużo motywacji, bo tylko z nią jest szansa, żeby wyjść z polowania ze zwierzyną. Za nami już prawie 1% nowego roku. Czy ten 1% przybliżył Cię do złapania Twojego „mamuta”? Jeśli nie, to wykorzystaj pozostałe 99%
--------------PODAJ E-MAIL I OTRZYMUJ BEZPŁATNE MATERIAŁY--------------

Email
Imię
Nazwisko
Zgadzam się z polityką prywatności--------------ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA--------------5 komentarzy:

 1. Postanowienia noworoczne nie są dla każdego.. jednak osoby z silnym samozaparciem są w stanie się ich trzymać i doprowadzić do ich spełnienia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze napisane. Ja właśnie wyciskam moje postanowienie noworoczne na siłowni. Cel jest, motywacja jeszcze większą bo do lata kilka chwil ☺ Pozdrawiam Kate

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się ciągle motywuję do nowych zadań :) Na razie mi wychodzi...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie postanowienia noworoczne są mocno przereklamowane. 1 stycznia to nie jest żadna magiczna data, kiedy nasze życie nagle zmienia się o 180 stopni. A motywację do jednych spraw mam ogromną - a do innych bliską zeru (i tutaj tez nie robię nic na siłę - bo skoro brak mi motywacji to znaczy, że tak naprawdę mi na czymś średnio zależy i że w sumie mogę się bez tego obejść).

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj z tymi postanowieniami to ciężka sprawa...wytrzymuję tylko tydzień ;p

  OdpowiedzUsuń