piątek, 22 czerwca 2018

Jesteśmy z Wami, Polacy jesteśmy z Wami!


Jeśli nie stać Was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy

                Eliminacje do Mistrzostw Świata dały nam wiele wspaniałych emocji, niezapomnianych chwil. Po 12 latach mamy upragniony mundial. Praktycznie cała Polska żyje meczami Biało-Czerwonych.  Pierwszy mecz potoczył się nie po naszej myśli. To jest sport, takie rzeczy się zdarzają.


                Wracam samochodem ze szkolenia. W radio tematem numer jeden jest nagonka na naszych piłkarzy. Jak to możliwe, że po meczu z Senegalem mają prawo uśmiechać się? Dlaczego nie wyszli dziś na konferencję prasową, nie stanęli oko w oko z dziennikarzami i nie wytłumaczyli się im za wynik meczu z Senegalem?

                Słucham i nie mogę uwierzyć. Jaki poziom dziennikarstwa w Polsce jest, każdy widzi. Błędy stylistyczne, ortograficzne, często przetłumaczone wiadomości z USA rodem z Google translatora. Ja się pytam, dlaczego nasi piłkarze, którzy reprezentują poziom światowy mają się tłumaczyć jakimś marnym dziennikarzynom?                Wiem natomiast, jak ważna w sporcie jest psychika. Jak dużo rzeczy na boisku rozgrywa się w głowie. Krytykować jest najłatwiej, natomiast krytyka w większości to krzyk słabych ludzi. Atak na rząd, czy na piłkarzy, to tani chwyt dla mas. Oglądacie czasem kabarety na żywo? Są czasem takie wystąpienia, gdzie komik próbuje rozśmieszyć tłum i mu to nie wychodzi. Jeden żart, drugi, widownia nie wie, czy ma się śmiać. Co się za chwile wydarzy? Żeby ratować swoje show komik sięga po żart z rządu lub naszych piłkarzy. Choćby nie wiem jak niskich lotów byłby to żart i tak większość widowni się śmieje. Nie dajmy się włączyć w tą grę słabych ludzi szukających taniej sensacji.

                Polacy, jesteśmy z Wami. Na dobre i złe. Dziękujemy za radość, jaką daliście nam do tej pory. Chcemy mieć zespół na najwyższym światowym poziomie, dlatego będziemy kibicami na najwyższym światowym poziomie. Kibicami, którzy wspierają swój zespół na dobre i na złe.

                Na koniec pamiętajmy, jak mawiał Sir Alex Ferguson: Jeśli nie stać Was na wsparcie, kiedy przegrywamy - nie macie prawa wspierać nas, kiedy wygrywamy. A prywatnie powiem Wam, że grając w PSP4 mundial Polską, ja też przegrałem z Senegalem 2:1, a finalnie wygrałem mistrzostwo ;) także POLSKA GOLA i JESTEŚMY Z WAMI, POLACY JESTEŚMY Z WAMI!

FIFA 18, Polska Mistrz Świata


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz